Nie jestem profesjonalnym krytykiem kina ani też samozwańczym znawcą filmowej popkultury. Jestem normalną dziewczyną która kocha kino, i te małe i te duże.  Uwielbiam rozmawiać i dyskutować o sztuce filmowej  zawsze i wszędzie.

Fascynuje mnie kinematografia ale nie wiem o niej wszystkiego. Przyznaję się bez bicia. Natomiast bardzo chcę ja zgłębiać, oj bardzo. Nie będę pisała wzniosłym językiem o wielkich arcydziełach które koniecznie musisz obejrzeć bo inaczej umrzesz nieświadom czym jest dobre kino. Nie, tym bardziej nie będę pisała językiem znanym tylko dla krytyków, polonistów i filmowców, nie będę nazywać boczku panccetą a sardynek anchuois. Chcę się dzielić z każdym swoim przemyśleniem jak widz z widzem. Od wielu lat, wręcz pociąga mnie sztuka filmowa i aktorstwo ale prze wszystkim najbardziej uwielbiam dobre historie. W tym celu chciałabym przeszperać kinematografię i pokazać Wam to, co jest warte obejrzenia a czasami przestrzec przed stratą czasu. Nie tylko opowiem o nowinkach kinowych, postaram się też sięgnąć po te odległe roczniki, dla niektórych już zapomniane ale jakże fascynujące.

Jestem osobą która stara się zauważać trochę więcej piękna i wyjątkowości w życiu codziennym i czerpać ze wszystkich sytuacji coś więcej niż tylko przemijanie chwili. W życiu pragnę emocji, spontaniczności, muzyki, a wiadomo…  w życiu jak w kinie.  Nie jedna dobra ścieżka dźwiękowa była jak soundtrack mojego życia, dlatego chętnie drogi czytelniku Cię z nią zapoznam gdy tylko dotrze do moich uszu jako dźwięk czule pieszczący membranę. Uwielbiam badać wszystkimi zmysłami to co na ekranie bądź scenie, w swoich przemyśleniach lubię dotykać dna, wzbijać się ponad to co osiągalne i docierać do skraju granic. Lubię gdy sztuka doprowadza mnie do furii dzięki czemu czasami w moich żyłach płynie światło zamiast krwi a czasami wprowadza w nostalgię.

Ja, z wykształcenia magister sztuki, z zawodu architekt wnętrz i grafik. Ładne, a przede wszystkim ciekawe ujęcia, zdjęcia i scenografie nie umkną mojemu oku. Moją miłością od wielu lat jest muzyka dlatego też postaram się opisać to co było miłe mojemu uchu. Mam nadzieję że zawsze znajdziecie tu coś, co Was choć odrobinę zaintryguje, zafascynuje lub poruszy. Duży ekran, serial bądź teatr, każdy z nas może tam odnaleźć cząstkę siebie, nawet kilkakrotnie, i nawet warto.  Bardzo bym chciała łączyć ludzi rozmową o kinie.  Kino dla mnie to głównie emocje, znane i niepoznane.
Nawet się cieszę że nie jestem profesjonalnym krytykiem filmowym, bo jeszcze bym nawymyślała przeróżnych i przedziwnych tworów i wywodów niezrozumiałych dla nikogo poza filmoznawcami. Jestem widzem który stara się zawsze zauważać… coś więcej.

Nie będę starała się być dla wszystkich ale też nie zamierzam być dla nikogo, choć jestem ciekawa każdego spostrzeżenia mojego czytelnika.
Czas poświęcony kinematografii nigdy nie jest czasem straconym. Ta dziedzina pomaga nam się rozwijać i potrafi nas przenieść do innego świata, poszerza horyzonty, uczy nas poszukiwać i odkrywać nowe miejsca, a na dodatek i samych siebie nierzadko dotykając nas w miejsca nienamacalne.
Nie wiesz co obejrzeć? Jesteś tutaj a to już dobry początek, na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Przenieśmy się więc razem, śmiejmy się razem, wzruszajmy i dyskutujmy – dzielmy się naszymi emocjami. Sprawdź co onamovie.

 Zapraszam serdecznie, każdego. 

Kamera . Akcja. START!

Stronę tę dedykuję kosmitom. Bo czemu nie?

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.